Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Lenka Prchalová   Nezávislá Senior National Sales Director

 Má cesta s Mary Kay začala v roce 1997. Tehdy jsem jako studentka spíše z pouhé zvědavosti odpověděla na inzerát. Po prvním setkání jsem byla mírně v šoku z takové spousty nových informací a opravdu jsem vážně zvažovala, jestli na to vůbec mám. Nikdy dříve jsem nic neprodávala, v přímém prodeji už vůbec ne a kosmetiku jsem měla ráda asi jako každá z nás. Navíc, Mary Kay v České republice právě začínala a já měla obavy, abych někomu takzvaně nenaletěla. Když jsem tak seděla a zvažovala všechna pro a proti, přišel můj manžel (tehdy ještě přítel), pročetl si materiály a s téměř nechápajícím pohledem mi řekl: "Tak to prostě zkus a uvidíš. Co se ti může nejhoršího stát?" A já se konečně rozhodla, že to jednoduše zkusím a uvidím, co dál. To nejhorší, co se mi tehdy mohlo stát, bylo znát a používat luxusní kosmetiku pro sebe a zúčastnit se školení nejen o svém typu pleti a trendech líčení.
Po vyškolení jsem se stala kosmetickou poradkyní a začala sbírat první zkušenosti. Musím přiznat, že jsem reakcí zákaznic na kvalitu našich výrobků a na možnost bezplatného kosmetického poradenství, byla naprosto nadšená a dodávalo mi to obrovskou chuť jít dál! Byly vážně spokojené, stále se na sebe usmívaly do zrcátek a prodeje na sebe samozřejmě nenechaly dlouho čekat. Poznala jsem, jak je báječné mít své vlastní, vydělané peníze. A tak jsem se rozhodla, že tuto možnost nezávislosti nabídnu i jiným ženám.
Začala jsem budovat tým žen, které chtějí mít skvělou práci, která je baví a zároveň být u zrodu české Mary Kay. Jsem rozená cestovatelka, a když jsem se dozvěděla, že nejlepší poradkyně každý rok jezdí na Výroční konferenci do Dallasu, nechtěla jsem si tuto příležitost nechat ujít. Když se tak nad tím zamýšlím, tenkrát to byl jeden z největších stimulů proč u Mary Kay zůstat a brát ji vážně. Teď se tomu už jen směji, ale tak to se mnou na začátku vážně bylo.
Samozřejmě má první účast na Výroční konferenci v Dallasu byl velký šok v tom nejkrásnějším slova smyslu. Najednou jsem si uvědomila pro jak velkou, stabilní a úspěšnou kosmetickou společnost pracuji. Ale nejvíce mě nadchla ta jedinečná atmosféra plná ocenění, nadšení a energie kosmetických poradkyň. Cítila jsem velkou hrdost, že jsem součástí toho všeho.
Uvědomila jsem si, že se nechci zastavit na půli cesty, když nám Mary Kay nabízí možnost dojít až k vrcholu. Samozřejmě přišly i nezdary, ale to tak prostě v životě je. Mám štěstí, že mou velkou oporou vždycky byl můj manžel a celá rodina. Ale mám ještě jednu velmi silnou podporu, a to od svých Sales Directors a kosmetických poradkyň. A na jejich úspěchy jsem velmi hrdá!
Mám jedno oblíbené rčení od Mary Kay Ash: "Pracuji sama na sebe, ale nejsem v tom sama." Filozofie naší společnosti je založena na předávání zkušeností a pomoci dalším ženám na jejich cestě k úspěchu. A jak vidíme, toto pravidlo funguje na celém světě.
O tom, jak žiji a pracuji dnes, jsem tenkrát v roce 1997 pouze snila. Ale i sny se nám mohou plnit, jen je třeba jim pomoci. I Vy můžete vykročit vstříc Vašemu "nesplnitelnému" snu!

TOPlist